راهبند تبریز

راهبند تبریز

راهبند تبریز

راهبند تبریز

راهبند تبریز

یک راه بند اهرمی در واقع به صورت یک تیرک افقی است که به یک پایه لولا شده است و حول مفصل می چرخد که جهت مسدود کردن راه عبور و کنترل گذرگاه عبور ماشین ها به کار می رود. معمولاً عملکرد بوم بدین صورت است که نوک آزاد بوم (تیرک افقی) در راستای قوس (کمان) عمودی به سمت بالا حرکت می کند.

بوم ها اغلب دارای یک فنر تعادلی هستند که موجب آسان تر شدن حرکت بوم به سمت بالا می گردد و نیروی وارده روی موتور را کاهش می دهد که سبب افزایش طول عمر راه بند می شود.

کنترل رفت و آمد توسط راهبند تبریز

راهبند اهرمی جهت کنترل رفت و آمد افراد یا ماشین ها برای ورود و خروج به داخل محوطه خاصی استفاده می شود. به عنوان مثال در مکان های خصوصی با استفاده از راه بندها از ورود افراد متفرقه و ماشین های غیر مجاز برای ورود به داخل محوطه مورد نظر جلوگیری می شود. از جمله کاربردهای راه بند تبریز می توان به ورودی پارکینگ ها مانند پارکینگ مراکز خرید، انبار کالا، عوارضی، تقاطع با ریل راه آهن، مکان های تجاری و بازرگانی، آپارتمانها و مجتمع های مسکونی، بیمارستانها، مکان های صنعتی و کارخانه ها، پمپ بنزین ها و مجتمع های اداری و اماکن اختصاصی…. اشاره کرد.

اجزای تشکیل دهنده راه بند تبریز

بدنه آنها معمولاً از جنس استنلس استیل ساخته می شود که در برابر خوردگی و فرسایش و مقاوم در برابر شرایط بد آب و هوایی بسیار مقاوم است. راه بندها قابل کنترل با سیستم های کنترل ورودی مانند ریموت کنترل (فرستنده رادیویی)، کارت خوان، پوش باتوم، سوییچ دیجیتال و … و همچنین قابل وصل شدن به سیستم های امنیتی ضد برخورد با مانع مانند حس گر حساس به نور، و حس گر لوپ که برای ماشین ها به کار می رود، می باشند. مطلب کرکره برقی تبریز را از اینجا بخوانید.

فلاشر: همچنین برای اطلاع افراد از شروع حرکت راه بند از نصب فلاشر استفاده کرد. سیستم راه بند های اهرمی می تونند دارای حس گر های مادون قرمز باشند که برای شمارش ماشین ها استفاده می شوند. ویژگی لیمیت سوییچ ( لیمیت سوئیچ حد ابتدا و انتهای حرکت بوم راهبند را تعیین می کند)

راهبند دوطرفه

راه بند دو طرفه: گاهی بر حسب نوع نیاز، راه بند های اهرمی می توانند طوری نصب شوند که انتهای یک بوم مقابل انتهای بوم دیگر قرار بگیرد و این مورد به خصوص برای محل عبور دو طرفه (دو باند) یا ورودی های بسیار عریض به کار می روند. در بعضی از انواع راه بند سرعت بالا و پایین رفتن بوم قابل تنظیم کردن می باشد.
ویژگی هایی که در حین خرید یک راهبند اهرمی باید به آنها توجه داشته باشید عبارتند از میزان ولتاژ منبع تغذیه، سرعت حرکت بوم، طول بوم، میزان تردد در طول روز، کلید خلاص کن دستی و باتری بکاپ برای پشتیبانی از سیستم در حالت قطع برق، توان موتور و گشتاور نیرو توجه کنید.


درب اتوماتیک تبریز تک آسان فروش و نصب انواع راهبند در تبریز