درب اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک تبریز

درب اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک ریلی در تبریز

مکانیسم کار درب اتوماتیک ریلی به اين صورت است که یک لنگه درب که معمولا از دو و نيم متر عرضش بيشتر است به صورت کشويي به سمت راست يا چپ رفته و محيط ورودی را به کلي باز ميکند.
درب اتوماتیک ریلی براي مکانهايي استفاده مي شود که به تمام فضاي ورودي پارکينگ احتياج دارند و يا اندازه درب به قدری بزرگ و سنگين باشد که استفاده از مدل هاي ديگر مانند درب پارکينگ لنگه ای ، زير سقفي يا زير سطحي مقرون به صرفه نباشد .

از درب بازکن ريلي مي توان در پارکينگ هاي مسقف و باز استفاده نمود زيرا که باز و بسته شدن اين درب اتوماتيک کم صدا است و براي ساکنين مجتمع آلودگي صوتي ايجاد نمي کند.
امروزه استفاده از درب کشويي و درب بازکن هاي ريلي به دليل کم صدا بودن و زيبايي همچنين کم جا بودن آن در مجتمع هاي مسکوني و تجاري رو به افزايش است .

از محدوديت هاي درب هاي ريلي مي توان به سرعت پايين آن هنگام باز و بسته شدن درب و الزام داشتن فضايي آزاد معادل اندازه خود درب در سمت چپ و راست آن ميتوان اشاره کرد.

معيارهاي انتخاب اوپراتور درب اتوماتیک ریلی یا درب اتوماتیک کشویی

وزن و سنگيني درب پارکينگ:

درست است که عرض درب نيز بايد مورد توجه قرار گيرد اما وزن درب تاثير بيشتري در انتخاب درب بازکن اتوماتيک درب ريلي دارد .

شيب و ساختار درب پارکينگ:

دومين گزينه شکل و ساختار درب پارکينگ است . بايد مشخص شود که درب ريلي شما از نظر مقاومت در برابر باد و شيب در چه سطحي است.
به عنوان مثال يک درب ريلي پارکينگي که وزنش ۲۰۰ کيلوگرم ميباشد اگر اختلاف سطح ابتداي ريل و انتهاي ريل درب به اندازه ۱۵۰mm باشد تا آن جا که به موتور مربوط است وزن موثر يک تن دارد.
و يا يک درب ريلي با تيرک عمودي ۲۵mm با فاصله طولي ۱۵۰mm بين هريک از آنها نسبت به درب پارکينگي با ساختار يک تيرک عرضي که در سرتاسر عرض درب قرار گرفته است در برابر باد کمتر به صورت عايق عمل مي کند و به موتور درب اتوماتيک کمتر فشار مي آيد .

تعداد کاربران درب اتوماتيک ریلی:

استاندارد تردد در روز ۵۰ بار به عنوان تردد پايين در نظر گرفته مي شود . تردد متوسط به بالا نيز مانند تردد ۲۵ وسيله نقليه در عرض نيم ساعت صبح و ۲۵ مرتبه باز و بسته شدن درب اتوماتيک در عرض نيم ساعت در بعد از ظهر ، مي باشد . بنابراين تعداد تردد در طول شبانه روز را مي بايست براي انتخاب درب اتوماتيک مناسب با نيازتان را پيش بيني کنيد .

ولتاژ کاری درب اتوماتیک ریلی:

سيستم اتوماتيک با ولتاژ پايين ۲۴ ولت و يا ۱۲ ولت نسبت به يک موتور درب بازکن اتوماتيک مشابه با ولتاژ بالا از نظر قيمت کمي گران تر است اما بايد بدانيد يک موتور درب اتوماتيک با ولتاژ پايين تعداد تردد بالاتري را نسبت به يک درب بازکن اتوماتيک با ولتاژ بالا را تحمل مي کند .

ازجمله مزاياي اين دربها و اتوماسيون آن مي توان به :
۱-کم بودن حجم فضاي اشغالي توسط اين نوع درب .
۲- اصطحلاک کم از جهت اصطحلاک اتوماسيون.
۳- بدون محدوديت تردد.
۴- داراي چشم هاي جانبي جهت جلو گيري از برخورد درب با مانع.
۵- کم صدا بودن درب در حال حرکت.
۶- داراي خلاص کننده دستي در زمان قطع برق.


درب اتوماتیک تبریز تک آسان فروش و نصب انواع درب اتوماتیک در تبریز